birgün

19° PARÇALI BULUTLU

AVRUPA 07.05.2021 16:14

Hannover'de yerel politikacının bürosuna silahlı saldırı

Hannover İl Genel Meclisi Üyesi Hülya İri'nin ofisine silahlı saldırı düzenlendiği, olayda can kaybı yaşanmadığı kaydedildi.

Hannover'de yerel politikacının bürosuna silahlı saldırı

Halit Yaşar DEMİRBAĞ / HANNOVER

Hannover kentinde SPD'li İl Genel Meclisi Üyesi Hülya İri'nin bürosu dün akşam saatlerinde kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerce hedef alındı. Silahlı saldırıda can kaybı yaşanmazken, kurşun büronun camına isabet ettiği görüldü. Saldırı ile çok yönlü soruşturma başlatıldığı, göçmenlerin sorunlarının çözümü, barış, silahlanma karşıtı ve ırkçılığa karşı çalışmalarıyla tanınan Hülya İri’nin ırkçı bir saldırının hedefinde olması ihtimali üzerinde de durulduğu kaydedildi.

Aşağı Saksonya'da 12 Eylül tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde yeniden tekrar aday olan Hülya İri, seçimlere Bemerode bölgesinde SPD'nin birinci sıra adayı olarak giriyor.

İLK SALDIRI DEĞİL

Polisin seçim çalışmalarını yürüttüğü Kronsberg'teki ofisine dün akşam saatlerinde yapılan saldırıyı araştırdığını belirten Hülya İri, defalarca ırkçı saldırı ve tehditlere maruz kaldığını belirterek "Bunun da onlardan biri olduğuna inanıyorum. Saldırılar beni asla yıldıramayacak. Irķçı saldırıları kınıyorum" diye konuştu.

Fotoğraf: Hülya İri / Facebook

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol