birgün

7° HAFİF YAĞMUR

KÜLTÜR SANAT 03.04.2020 10:10

Harry Potter dünyasının kapıları erişime açıldı

Harry Potter yaratıcısı yazar J.K. Rowling yeni bir internet sitesi kurduğunu duyurdu. Rowling, Harry Potter dünyasını erişime açtı

Harry Potter dünyasının kapıları erişime açıldı

Yazar J.K. Rowling, yeni bir internet sitesiyle Harry Potter evreninin kapılarını çocuklara online olarak sundu.

Harry Potter serisinin yaratıcısı J.K. Rowling, koronavirüs nedeniyle evlere kapanan çocukları unutmadı. "Harry Potter Evde" adlı internet sitesini faaliyete geçiren yazar, sihri evlere taşıyacağını duyurdu

Bu sayede Harry Potter maceralarına ve onun dünyasına ait pek çok malzemeye evden online olarak ulaşılabilecek. Videolar, yap-bozlar, bulmacalar ve daha fazlası sitede olacak.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan açıklama yapan Rowling şu ifadeleri kullandı:

"Biz kilitliyken çocukları eğlendirmek ve ilgilenmek için çalışan ebeveynler, öğretmenler ve bakıcılar biraz sihire ihtiyaç duyabilir, bu yüzden http://harrypotterathome.com"

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız