birgün

8° AÇIK

YAŞAM 06.11.2019 12:00

Harry Potter'ın çocukluk evi artık kiralanabiliyor

Harry Potter'ın çocukluk evi artık kiralanabiliyor

Beyazperdede izlenme rekorları kıran Harry Potter serisinde yer alan Potter’ın çocukluk evi Airbnb üzerinden kiralanabiliyor.

Independent Türkçe'den Cenk Korkmazer'in çevirisine göre; Airbnb üzerinden kiralanabilen ev aslında Godric’s Hollow’da değil, İngiliz bölgesi Suffolk’taki Lavenham kasabasında yer alıyor.

Meşhur olan De Vere House, 5 yıldızlı ve Altın Ödül sahibi eski bir pansiyon. Özel yatak ve oturma odalarıyla ortak banyoya ve avluya sahip evin çift kişilik gecelik fiyatı 110 sterlin (yaklaşık 800 TL).

Airbnb’de yer alan bilgiye göre Levanham “rivayetlere göre Britanya’nın en güzel Ortaçağ kasabası” ve 300’den fazla koruma altına alınmış miras mülkü içeriyor.

Bunun yanında kasaba sanat galerisi, restoranlar, Ortaçağ kilisesi, el sanatları ve antika dükkanları, müzeler ve tenis kortlarını da barındırarak ihtiyaç duyabilecek tüm imkanlara sahip.

Hem Harry Potter’ın hem de Albus Dumbledore’un doğum yeri olmasa da ev daha önce konaklayanlardan 5 yıldız aldı.

Airbnb’ye göre eve talep epey yüksek, geçen hafta boyunca evi 825 kullanıcı inceledi.

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız