birgün

25° AZ BULUTLU

SPOR 18.08.2019 16:15

Hasan Şaş Galatasaray'daki görevine geri döndü

Hasan Şaş Galatasaray'daki görevine geri döndü

Galatasaray'daki görevinden istifa ettiğini açıklayan Hasan Şaş, yeni bir açıklama yaparak görevine geri döndüğünü açıkladı.

Galatasaray'da Teknik Direktör Fatih Terim'in yardımcılarından olan Hasan Şaş, Cumartesi günü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Denizlispor maçında yaşanan olay sonrasında görevinden istifa ettiğini duyurmuştu.

Hasan Şaş, Instagram hesabı üzerinden bir açıklama daha yaparak görevine geri döndüğünü duyurdu.

Hasan Şaş, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: "Bazen zor zamanlarda ihtiyacın olan sadece şefkattir. O şefkat ki hayatını adadığın renklerden, gençliğinden, emeklerinden, hayallerinden ayrılmana izin vermez. Hiç hata yapmamış, hiç yüzün düşmemiş, hiç hayal kırıklığı yaşamamış gibi yoluna devam etmeni, bir şey olmamışcasına tekrar çalışmanı sağlar o şefkat. Üzülürken üzdüğüm, kırılırken kırdığım herkesten hem özür dilerim hem teşekkür ederim. Bugün yeniden sarı kırmızı başarılar için daha çok çalışacağım ilk gün. Allah utandırmasın."

Deneyimli futbol adamının istifasının Teknik Direktör Fatih Terim tarafından kabul edilmediği iddia edilmişti.

Galatasaray'dan açıklama

Sarı kırmızılı camia da resmi internet sitesinden yaptığı yazılı açıklamada Hasan Şaş'ın görevine devam ettiğini ve saldırganlar hakkında yasal işlem başlatılacağını duyurdu.

"Yönetim Kurulumuz, Teknik Heyetimiz ve Futbol Takımımız, büyük Galatasaray camiası ile birlikte 23. şampiyonluk yolunda yürümeye devam etmektedir. Bu kapsamda Futbol A Takımı Yardımcı Antrenörümüz Hasan Şaş da Galatasaray ailesinin mensubu olarak görevinin başındadır. Antrenörümüz Hasan Şaş’a Yukatel Denizlispor maçı sonrasında yapılan art niyetli, planlı ve haksız saldırıların failleri hakkında yasal işlem başlatacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız