birgün

28° PARÇALI BULUTLU

Hatay'da 4 cadde iki hafta süreyle karantinaya alındı

Hatay'da büyük yayılım gösteren koronavirüs salgını nedeniyle 4 cadde iki hafta süreyle karantinaya alındı.

GÜNCEL 07.12.2020 13:00
Hatay'da 4 cadde iki hafta süreyle karantinaya alındı
Abone Ol google-news

Hatay'ın merkez Antakya ilçesinde bazı caddelerde korona virüsü tedbirleri kapsamında karantina uygulaması başlatıldı. Antakya Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Güzelburç Mahallesi'nde Kovid-19 vaka sayısının artması üzerine İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kaymakam Mustafa Harputlu başkanlığında toplanarak yeni kararlar aldı.

Toplantıda bugünden başlamak üzere Güzelburç Mahallesi'ndeki 600 Konut, Gündüz, İnönü ve İstiklal caddelerinin 14 gün gün boyunca karantinaya alınması kararlaştırıldı.

Söz konusu caddelerde karantina süresi zarfında Aile Sağlık Merkezi hekiminden sevk alanlar ile acil sağlık halleri dışındakiler, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personel haricinde hiç kimsenin giriş çıkışına izin verilmemesi kararı alındı.

Karantinanın uygulanacağı süre boyunca lojistik ihtiyaçlar Antakya Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Antakya Kaymakamlığı Vefa Destek Grupları ve kolluk kuvvetleri koordinasyonunda giderilecek.

AA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol