birgün

28° AÇIK

Hatay’daki yangınla ilgili 2 kişi gözaltına alındı

Hatay Valiliği, Dörtyol ilçesindeki yangınla ilgili sabotaj ihtimaline ilişkin 2 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. 1 uçak, 20 arazöz ile müdahale edilen yangın, kontrol altına alındı.

GÜNCEL 18.04.2022 14:01
Hatay’daki yangınla ilgili 2 kişi gözaltına alındı
Abone Ol google-news

Hatay Dörtyol'da dün gece saatlerinde başlayan ve bugün öğleye doğru kontrol altına alınan yangınla ilgili 2 kişi gözaltına alındı. Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada gözaltına alınan 2 kişinin sorgusunun devam ettiği ve yangın hakkında soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Hatay Valiliği'nin açıklamasında, “18 Nisan 2022 Pazartesi günü Dörtyol ilçemizde çıkan orman yangını, Hatay Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, Hatay Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, ilçe belediye itfaiye ekipleri ve çevre illerdeki belediyelerin itfaiye ekipleri ile birlikte yapılan çalışmalarla yangın kontrol altına alınmış olup 1 uçak, 20 arazöz ile soğutma çalışmaları devam etmektedir. Yangında sabotaj ihtimaliyle ilgili 2 şahıs şüpheli olarak gözaltına alınmış olup konuyla ilgili soruşturma devam etmektedir” denildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol