CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın kendisini telefonla arayarak İtalyanlar tarafından kurulan sahra hastanesini sosyal medya hesabından duyurması sebebiyle "Sen ne biçim adamsın" dediğini aktardı. CHP'li Bayır ise "Atanmış değilim, beni halk seçti" diyerek Vali Doğan'a tepki gösterdiğini belirtti.

Hatay Valisi’nden CHP’li Bayır’a telefon: Sen ne biçim adamsın!
Tacettin Bayır (DepoPhotos)

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremin ardından Hatay’da İtalyanlar tarafından kurulan Sahra Hastanesi tartışma konusu oldu. Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, saha çalışmaları sırasında Hatay'ın Defne ilçesinde İtalyanlar tarafından kurulan sahra hastanesini sosyal medya hesabından duyurdu.

Ege’de Sonsöz’de yer alan habere göre CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, sahra hastanesinde incelemelerde bulunduktan sonra sosyal medya üzerinden bilgilendirme yaptı. Bayır'ın bu paylaşımına Hatay Valisi Rahmi Doğan tepki gösterdi. Paylaşımı yapan CHP'li Bayır'ı telefon ile arayarak “Sen ne biçim adamsın” ifadesini kullandı.

“SENİN GİBİ ATANMIŞ DEĞİLİM BENİ HALK SEÇTİ”

Aradan on gün geçtikten sonra Hatay Valisi tarafından telefonla arandığını söyleyen Bayır, Vali'nin kendisine “Sen ne biçim adamsın” ifadesini kullandığını aktardı. Doğan’a “Sayın Vali kendinize gelir misiniz? Benim yaptığım yayının amacını anlamamışsınız, iyi de seyretmemişsiniz videoyu” şeklinde yanıt verdiğini ifade eden Bayır şunları söyledi:

“Siz bugün arıyorsunuz ancak o video bugün yayınlanmadı, 10 gün önce yayınladım ben’ dedim. Vali de kalkmış bana ‘sen yalan söylüyorsun, orada 4 ambulans var, 2 il sağlıktan doktor gitti’ diyor. Tamam gitti de ne zaman gitti? Ben yayını yaptıktan sonra gitti. Ben 2 defa orayı gezdim, oradakilere ‘resmi olarak size kimse geldi mi?’ diye sordum ‘hayır kimse resmi olarak bize gelmedi’ dedi. Vali bizi ‘Siz görevinizi yapmadınız, bak İtalyanlar hastane kurmuş bundan bile haberiniz yok, gelip ilgilenmiyorsunuz’ demişim sanıyor. Ancak benim derdim başka. Biliyor tabii ki kimi aradığını ‘Ben senin gibi atama değilim, ben milletvekiliyim, senin gibi atama değilim beni halk seçti’ diyerek bozuk attım. Büyük ihtimalle İçişleri Bakanlığı’ndan veya Sağlık Bakanlığı’ndan fırça yemiş”