birgün

16° PARÇALI BULUTLU

Hava sıcaklığı artan Adana'da sulama kanallarına giren 28 kişi boğularak hayatını kaybetti

Yüksek hava sıcaklıkları kaydedilen Adana'da, yaz boyunca sulama kanallarına girerek serinlemek isteyen 28 kişi boğularak hayatını kaybetti. Son 10 yılda hayatını kaybedenlerin sayısı ise 288 olarak kaydedildi.

GÜNCEL 12.09.2022 15:50
Hava sıcaklığı artan Adana'da sulama kanallarına giren 28 kişi boğularak hayatını kaybetti
Abone Ol google-news

Adana'da hava sıcaklığının yüksek seyretmesi nedeniyle yaz boyunca sulama kanallarına girerek serinlemek isteyen aralarında çoğunlukla çocukların bulunduğu 28 kişi boğuldu.

Son 10 yılda ise 288 kişi, sulama kanallarında can verdi.

Eylül ayının ortalarına gelinmesine rağmen hava sıcaklıklarının yüksek seyretmesi nedeniyle kentteki çocuk ve gençler, tehlikeye aldırış etmeden sulama kanallarında yüzmeye devam etti. Yüreğir ilçesi Ege Bagatur Bulvarı’ndaki sulama kanalına giren çocuklar, akrobatik hareketler yaparak, uyarıları dikkate almadı.

Kanalda yüzen 21 yaşındaki İbrahim Sucu "Bize istedikleri kadar ceza yazsınlar, kanalda yüzmeye devam ederiz. Kış aylarında bile gelip, yüzüyoruz. Burada yüzmekten korkmuyoruz" dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri ise kanala gelerek, çocukları sudan çıkardı. Çocukların, zabıta ekiplerinin gitmesinin ardından yüzmeye devam ettiği görüldü.

DHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol