birgün

5° AÇIK

‘Havaalanımızı kapattırmayacağız’

GÜNCEL 11.06.2022 06:30
‘Havaalanımızı kapattırmayacağız’
Abone Ol google-news

Haber Merkezi

CHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi, yolcu garantisi ile sermayeye rant aktarma projesi olarak inşa edilen Çukurova Bölgesel Havalimanı nedeni ile Adana Havalimanı’nın kapatılmasına karşı havaalanı girişinde basın açıklaması yaptı. Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeydan Karalar, toplam 6 milyon nüfuslu Mersin ve Adana için iki havaalanının fazla olmadığını belirterek “Havaalanımız kapatılmasın” dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin çağrısı ile gerçekleştirilen basın açıklamasına CHP’nin yönetimde olduğu Çukurova, Seyhan, Ceyhan belediye başkanları, Adana’daki meslek odası başkanları, çalışan emekçiler adına konunun tarafı olan Birleşik Taşımacılık Sendikası katıldı. Çok sayıda vatandaş da açıklamaya katılarak havaalanlarına sahip çıktı. Yurttaşlar açıklama sırasında “Havaalanımızı kapattırmayacağız, mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

Basın açıklamasında konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar şunları söyledi: “Gördüğünüz gibi Adana bu konuda bütün olmuş durumda. Adana TRT’yi, Karayollarını, Devlet Demiryollarını kaybetti. Buradan giden her kurum hem gelir hem istihdam kaybı anlamına gelir. Bugün Adana ve Mersin’in nüfusu mültecilerle birlikte 6 milyon. Biz Mersin’de uluslararası bir havaalanı yapılmasına karşı değiliz. Rize’nin nüfusu 350 bin, Tabzon’un nüfusu 850 bin. Orada iki tane havaalanı oluyor. Memleketin neresinde, ne ihtiyaç varsa yapılsın ama 6 milyon nüfuslu iki kente iki havaalanı fazla değil. Havaalanımızı kapatmayın. Bu havaalanı Adanalılar için çok önemli” dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol