birgün

22° AÇIK

Hayaller gerçeğe dönüştü

BİRGÜN EGE 15.04.2022 11:39
Hayaller gerçeğe dönüştü
Abone Ol google-news

BirGün EGE

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin’in göreve gelmesiyle birlikte kurulan Çocuk Senfoni Orkestrası sanat yolculuğuna 2019 yılında çıktı. Orkestra, yapılan seçmelerin ardından yaşları 8 ile 18 arasında değişen 70 çocuk ile serüvenine başladı. Sanat Yönetmenliğini Dilek Rodos’un üstlendiği, şefliğini ise Tulio GagliardoVaras’ın yaptığı orkestra, ilk konserini Aralık 2019’da seçkin bir topluluğa verdi. Çocuk Senfoni Orkestrası, son olarak geçen ekim ayında Foça Kent Meydanı’nda ve aralık ayında Narlıdere Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde birer konser verdi.


Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında 2022 yılının ilk büyük konserini vermek için hazırlıklarını sürdürüyor. Her biri birbirinden yetenekli çocuklardan oluşan orkestra 20 Nisan akşamı Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM) özel bir konser verecek.

4Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası Sanat Yönetmeni Dilek Rodos, “Çocuklarımızı ve gençlerimizi sanatla buluşturuyoruz. Bizim için çok değerli bir proje. Orkestramızın üyelerinin büyük bölümü, daha sonrasında eğitim hayatına konservatuvarlarda devam ediyor. Orkestramızın, yetişkin orkestralarından hiçbir farkı yok. Sanatla ilk kez tanışan çocuklarımız buradaki tecrübeleri ile güzel bir alt yapıya sahip oluyor” dedi.

Çocuk Senfoni Orkestrası’nın prestij projesi olduğunu belirten Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “2019’da çıktığımız bu yolculuk, her geçen gün daha geniş kitlelere yayılıyor. En büyük hayalim, çocuklarımızın yurt dışında birbirinden önemli salonlarda konser vermeleri” diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol