birgün

17° AÇIK

Haydarcan Kılıçdoğan'ın katilleri 'kasten öldürme' suçundan yargılanacak

Haydarcan Kılıçdoğan cinayetine ilişkin soruşturma tamamlandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 18 yaşından küçük 2 kişi hakkında "kasten öldürme" suçundan iddianame hazırladı. Kılıçdoğan, iki kız çocuğuna yönelik tacizi engellemeye çalışırken öldürülmüştü.

GÜNCEL 10.01.2022 21:07
Haydarcan Kılıçdoğan'ın katilleri 'kasten öldürme' suçundan yargılanacak
Abone Ol google-news

Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde 31 Ekim 2021'de bir grubun tacizine uğrayan iki kıza yardım eden Haydar Can Kılıçdoğan'ın bıçaklanarak öldürülmesine ilişkin iki çocuk hakkında "kasten öldürme" suçundan iddianame düzenlendi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianameye göre, 31 Ekim 2021'de Yenimahalle'deki bir parkta D.G. ve A.T, yanlarına gelen Mert T. ve Yunus S'nin kendilerini rahatsız ettiğini söyleyerek aynı parkta bulunan Kılıçdoğan'dan yardım istedi.

Çıkan kavgada, Kılıçdoğan 6 yerinden bıçaklanarak ağır yaralandı ve kaldırıldığı Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 2 Kasım 2021'de hayatını kaybetti.

İddianamede yaşları 18'den küçük Mert T. ve Yunus S. hakkında "kasten öldürme" suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Mert T. ve Yunus S, olayın ardından yakalanarak tutuklanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol