birgün

8° HAFİF YAĞMUR

'Hayvancılığın başkenti'nde eksi 5 derecede ucuz et kuyruğu

Türkiye’nin her yerinde uzayan ucuz et kuyruklarına bir yenisi daha eklendi. Türkiye'nin ‘et deposu' olarak nitelendirilen ve ‘hayvancılığın başkenti' olarak nitelendirilen Erzurum’da yüzlerce kişi ucuz et kuyruğuna girdi.

GÜNCEL 03.02.2023 10:06
'Hayvancılığın başkenti'nde eksi 5 derecede ucuz et kuyruğu
Abone Ol google-news

Hükümetin uyguladığı ekonomi politikaları sonucu yaşanan ekonomik kriz her geçen gün etkisini artırıyor. Erzurum'da yurttaşlar ucuz et alabilmek için eksi 5 derece soğuk ve yoğun kar yağışı altında Et ve Süt Kurumu (ESK) mağazası önünde kuyruğa girdi.

Sözcü'nün haberine göre, Erzurum merkez Yakutiye İlçesi Gez Mahallesi'nde bulunan ESK mağazasının önünde soğuk hava ve kar yağışına aldırmadan kuyruğa giren vatandaşlar, “Milletvekilleri ne yapıyor. Aldıkları para zıkkım olsun onlara. Altı tane milletvekili çıkaran bu Erzurum'un hele haline bak?” diye tepki gösterdi.

"500 METRE KUYRUK VAR"

Kuyrukta ucuz et sırası bekleyen yurttaşlar, “Bu kış vaktinde memlekette acımızdan öleceğiz. 8 bin lira maaş veriyorlar. Halimiz ortada. Hayvancılık, tarım bölgesi olan yerde etsizlik yaşıyoruz. Sabah 5'ten beri burada kar altında et kuyruğundayız. Vatandaşın hali işte bu. Türkiye'yi bu hale getirdiler. Bakın 500 metre kuyruk var” diye konuştu.

Nüfusunun yüzde 45'inin geçimini tarım ve hayvancılıktan sağladığı Erzurum'un yüzölçümünün yüzde 63'ü meralardan oluşuyor. Türkiye'nin ‘et deposu' olarak nitelendirilen ve ‘Hayvancılığın Başkenti' olarak bilinen Erzurum, 16 milyon dekarla Türkiye'nin yüzde 11'inden fazla mera alanına sahip.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun