birgün

16° ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

ÖZEL 07.06.2019 08:07

Hayvanlar oyuncak değil, satın alma!

Sokak hayvanlarının iyi bir yaşam sürebilmesi için İzmir’in Buca ilçesinde, ‘Satın Alma Sahiplen’ kampanyasıyla hayvanların sahiplenmesi için farkındalık çalışması yürütülecek. Hayvan sever çocuklara karne hediyesi olarak hayvan alınmamasına dikkati çeken Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç “Hayvanlar oyuncak değildir” dedi. Buca Belediyesi ve Ege Fikir Ortaklığı Derneği (EFODER) işbirliğiyle gerçekleştirilen kampanyada yurttaşların, pet-shoplara akın edilmesine ve […]

Hayvanlar oyuncak değil, satın alma!

Sokak hayvanlarının iyi bir yaşam sürebilmesi için İzmir’in Buca ilçesinde, ‘Satın Alma Sahiplen’ kampanyasıyla hayvanların sahiplenmesi için farkındalık çalışması yürütülecek.

Hayvan sever çocuklara karne hediyesi olarak hayvan alınmamasına dikkati çeken Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç “Hayvanlar oyuncak değildir” dedi.

Buca Belediyesi ve Ege Fikir Ortaklığı Derneği (EFODER) işbirliğiyle gerçekleştirilen kampanyada yurttaşların, pet-shoplara akın edilmesine ve hayvanların bir mal gibi alınıp satılmasına karşı bilinçlendirmesi hedefleniyor.

Çarşamba günü, Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlikte, çocuklara ve büyüklere hayvan sahiplenmenin bilinci ve önemi hakkında bilgilendirme yapılacak. Etkinliğin ardından hayvan sahiplenmeye gönüllü olan ailelere rehabilitasyon merkezindeki ihtiyaç sahibi sokak hayvanları sahiplenecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol