birgün

17° AÇIK

EKONOMİ 30.06.2021 11:17

Hazine ve Maliye Bakanı Elvan'dan Merkez Bankası açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, “Fiyat istikrarını sağlama görevi Merkez Bankası’nındır. Merkez Bankası’na müdahale söz konusu değildir” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Elvan'dan Merkez Bankası açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Merkez Bankası’na müdahalenin hiçbir şekilde söz konusu olmadığı yönünde bir açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabı Twitter’dan bir paylaşımda bulunan Elvan, “Fiyat istikrarını sağlama görevi Merkez Bankası’nındır” dedi. Elvan, şöyle devam etti: “Hiçbir şekilde Merkez Bankası’na müdahale söz konusu değildir.”

Elvan'ın açıklamasının tamamı şöyle:

"Fiyat istikrarını sağlama görevi Merkez Bankası’nındır. Fiyat İstikrarı Komitesi'nin ana amacı, enflasyonda risk oluşturan arz şoklarına karşı çözüm önerilerinin geliştirilmesidir. Hiçbir şekilde Merkez Bankası’na müdahale söz konusu değildir."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol