birgün

14° AÇIK

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan mobil uygulama: 'Birlikten Berekete'

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 'kuralsız fiyat değişikliğine karşı tüketici farkındalığını artırmak, üreticiden tüketiciye tüm kesimlerin iş birliği ile enflasyonu düşürmek’ için “Birlikten Berekete” temalı seferberlik başlatıyor.

GÜNCEL 16.02.2022 07:42
Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan mobil uygulama: 'Birlikten Berekete'
Abone Ol google-news

Gıda, elektrik, akaryakıt ve doğalgaz gibi temel tüketim ürünlerine yapılan zamlara karşı tepkiler devam ederken, iktidar algı üretme çabalarına devam ediyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Ticaret Bakanlığı’nın da destek verdiği 'Birlikten Berekete' isimli mobil uygulama ile kuralsız fiyat artışlarının önüne geçilmesi hedeflendiği belirtildi.

Kuralsız fiyat değişikliğine karşı tüketici farkındalığını artırmak, ‘üreticiden tüketiciye tüm kesimlerin iş birliği ile enflasyonu düşürmek’ için “Birlikten Berekete” temalı seferberlik başlatılacağı belirtildi.

Yeni Şafak'ın haberine göre, bu kapsamda, Hazine ve Maliye Bakanlığı 'Birlikten Berekete' isimli mobil uygulamanın teknik alt yapısını hazırlıyor. Ticaret Bakanlığı’nın da destek verdiği uygulamadaki 'hesap makinesi' özelliği ile 'en ucuz' ve 'en uygun' haritasına ulaşılınabilecek.

hazine-ve-maliye-bakanligi-ndan-mobil-uygulama-birlikten-berekete-981179-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol