birgün

12° PARÇALI BULUTLU

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan Rusya'nın askeri operasyonu hakkında açıklama: Ekonomik ve finansal etkileri takip ediliyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik askeri operasyona ilişkin yaptığı açıklamada, "Vatandaşlarımızın Türk Lirası ve Türk Lirası cinsi varlıklara olan güveninin devam etmesinin ve riskli pozisyonlar almaktan kaçınmalarının her açıdan önemli olduğu değerlendirilmektedir" denildi.

EKONOMİ 24.02.2022 16:25
Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan Rusya'nın askeri operasyonu hakkında açıklama: Ekonomik ve finansal etkileri takip ediliyor
Abone Ol google-news

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik askeri operasyona ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Rusya'nın Ukrayna'ya müdahalesi kapsamındaki gelişmelerin yakından izlendiği kaydedilen açıklamada, "Uluslararası alanda yaşanan bu gelişmelerin olası ekonomik ve finansal etkileri; tarım, turizm, enerji ve müteahhitlik dahil her boyutuyla, Bakanlığımızca ve ilgili Bakanlıklarla istişare içinde takip edilmektedir. Şimdiye kadar olduğu gibi bu süreçte de gereken tüm tedbirler kararlılıkla alınacaktır" denildi.

"Türkiye ekonomisini sağlam temelleriyle geçtiğimizdönemde birçok iç ve dış şoku bertaraf etmiştir" denilen açıklama, şöyle devam etti: "Üretimi, ihracatı, yatırımları ve istihdamı önceleyen; dengeli ve istikrarlı büyümeyi odağına alan Türkiye Ekonomi Modeli ile attığımız adımlar sayesinde ülkemizin zorluklara karşı dayanıklılığını daha da güçlendirdik."

Açıklamada, son olarak şunlar ifade edildi:

"Bilindiği üzere yakın zamanda manipülatif söylemlere itimat ederek oldukça riskli pozisyonlar alan vatandaşlarımız önemli mali kayıplarla karşı karşıya kalmıştır. Son iki ayda Türk Lirasını güçlendirmek için önemli politikalar uygulamaya konulmuş ve bu konuda başarılı olunmuştur. Bu çerçevede, uluslararası finansal piyasalarda bu gerginliğin neden olduğu oynaklıklara karşı vatandaşlarımızın Türk Lirası ve Türk Lirası cinsi varlıklara olan güveninin devam etmesinin ve riskli pozisyonlar almaktan kaçınmalarının her açıdan önemli olduğu değerlendirilmektedir."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol