birgün

16° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 02.12.2018 09:37

HAZİRAN’dan Trabzon’da çalıştay

HAZİRAN’dan Trabzon’da çalıştay

Birleşik Haziran Hareketi, Trabzon’da ‘Trabzon Üzerine Düşünmek’ başlığıyla Kent Çalıştayı düzenledi.

Haziran Hareketi’nin Trabzon’da kentleşme sorunları üzerine düzenlediği etkinlikte, ekonomiden sanata, ekolojiden tarım ve hayvancılığa birçok konu işlendi. Trabzon özelindeki sorunların ele alındığı çalıştayda, ilk olarak Mimar Bekir Gerçek, ‘Kent Kültürü ve Yaşama Kültürü’ başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Ardından TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Cemalletin Küçük, kent ve ekoloji üzerine aktarımda bulundu. Çalıştayda; Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Başkanlar Kurulu Üyesi Alper Taş, Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhcu, Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu, TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Baki Remzi Suiçmez ve gazetemiz yazarlarından Attila Aşut da sunum yaptı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız