birgün

9° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

EGE'DE BİRGÜN 27.12.2019 17:03

HDP 3. Olağan İzmir İl Kongresi pazar günü gerçekleşecek

HDP 3. Olağan İzmir İl Kongresi, 29 Aralık Pazar günü gerçekleşecek.

HDP 3. Olağan İzmir İl Kongresi pazar günü gerçekleşecek

AYCAN KARADAĞ

HDP 3. Olağan İzmir İl Kongresi 29 Aralık Pazar günü gerçekleşecek. Kongreye HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan da katılacak. Kongre öncesi HDP İl Örgütü basın açıklaması gerçekleştirerek kongre hakkında bilgi verdi. Basın açıklamasına HDP İzmir İl Eş Başkanları Besriye Tekgür ve Kadir Baydur, HDP İzmir Milletvekilleri Serpil Kemalbay ve Murat Çepni de katıldı.

Basın açıklamasını okuyan HDP İzmir İl Eş Başkanı Besriye Tekgür, 29 Aralık’ta gerçekleşecek olan HDP İzmir İl Örgütü’nün 3. Olağan İl Kongresi için İzmirlilere davette bulundu. Tekgür, “Geçtiğimiz son dönemde bir siyasi partinin karşılaşabileceği en ağır saldırılarla karşı karşıya kaldık, ancak yaktığımız mücadele ateşini söndüremediler, söndüremeyecekler. Partimizi demokratik siyasetin dışına itme çabalarına rağmen HDP hala dimdik ayakta ve mücadelesini büyüterek ve kararlılıkla devam etmektedir. İktidarın bu saldırılarına İzmir’den güçlü bir yanıt vermek amacıyla il kongremizi coşkulu ve mücadeleyi daha da büyütecek bir kararlılıkta tamamlamak için bütün hazırlıklarımızı yaptık” diye konuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız