birgün

33° AÇIK

GÜNCEL 18.06.2021 11:08

HDP binasına saldıran Onur Gencer’in polisle ilk karşılaşması: İsmin ne abicim?

HDP’nin İzmir’deki binasına saldırı düzenleyen ve Deniz Poyraz’ı öldüren Onur Gencer’in polisle arasında yaşanan ilk diyalog ortaya çıktı. Görüntülerde polis, Gencer’e “İsmin ne abicim” diye soruyor. Gencer ismini söyledikten sonra nerede oturduğu ve ne iş yaptığına dair bilgi veriyor.

HDP binasına saldıran Onur Gencer’in polisle ilk karşılaşması: İsmin ne abicim?

Onur Gencer adlı saldırganın saldırı sonrası HDP İl Başkanlığı önünde gözaltına alındığı ilk anlarda polisle diyaloğu kameralara yansıdı.

İHA’da yer alan görüntülere göre polisin ne iş yaptığı ve ismini sorması üzerine Onur Gencer, Gaziemir’de oturduğunu belirterek, “Kemalpaşa’da çalışıyordum, istifa ettim. Kimseye zarar vermedim, bir kişiye ateş ettim” diyor.

Polisle girdiği ilk diyalog sırasında saldırganın sakin ve rahat olduğu aktarıldı.

Onur Gencer, polise verdiği ifadede silah bulundurma ruhsatı almak için Gaziemir İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne başvurduğunu, geçici bulundurma ruhsatı aldığını ve saldırı öncesi keşif yapmak için bir dil kursuna kayıt yaptırdığını söylemişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol