birgün

10° PARÇALI BULUTLU

HDP, Cizre ilçe binası önünde 'Nöbet eylemi' başlattı

Dün sabah saatlerinde HDP Cizre ilçe binasına yapılan polis baskınına ve gözaltılara karşı nöbet eylemi başlatıldı.

SİYASET 12.04.2022 08:55
HDP, Cizre ilçe binası önünde 'Nöbet eylemi' başlattı
Abone Ol google-news

Halkların Demokratik Partisi ( HDP) Cizre ilçe Örgütü, bu sabah ilçe binalarına yapılan polis baskınını ve aralarında HDP Cizre İlce Eşbaşkanı Mesut Nart'ın da bulunduğu 10 kişinin gözaltına alınmasını protesto etmek için "Nöbet eylemi" başlattı.

HDP Cizre ilçe binası önünde başlatılan nöbet eylemine HDP Şırnak Milletvekili Nuran İmir, Hasan Özgüneş, Barış Anneleri Meclisi üyeleri, Özgür Kadın Hareketi (TJA) aktivistleri, HDP Şırnak il ve ilçe eşbaşkanları, Cizre Belediyesi Eşbaşkanları Berivan Kutlu, Mehmet Zırığ, Silopi Belediyesi Eşbaşkanları Adalet Fidan ve Süleyman Şavluk'un yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı.

MA'nın haberine göre; Nöbet eylemi HDP Şırnak Milletvekili Hasan Özgüneş'in kısa bir konuşmasıyla başladı. Baskılara karşı boyun eğmeyeceklerini belirten Özgüneş, HDP'nin halkın partisi olduğunu ve halkın HDP'ye sahip çıktığını söyledi.

NÖBET EYLEMİ 3 GÜN SÜRECEK

Ardından "Özgürlük mahkumları" parçasını söyleyen yurttaşlar, alkış ve zılgııtlarla nöbet eylemini sürdürüyor. Nöbet eyleminde sık sık, "Bijî berxwedana Cizîrê" ve "Bijî berxwedana Botanê" sloganları atıldı.

Nöbet eylemi 3 gün boyunca saat 20.30 ile 24.00 saatleri arasında devam edecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun