birgün

7° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 29.11.2019 16:01

HDP'den Bahçeli'ye 'erken seçim' yanıtı

HDP Sözcüsü Günay Kubilay, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Erken seçim talepleri yanlıştır" ifadelerine yanıt verdi

HDP'den Bahçeli'ye 'erken seçim' yanıtı

HDP Sözcüsü Günay Kubilay, partisinin erken seçim çağrısına yönelik MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Meydan okuyorlarmış. Erken seçim talepleri yanlıştır. Herkes hesabını 2023'e göre yapsın" sözlerine yanıt verdi.

Kubilay, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, HDP'nin erken seçim çağrısını yineledi. Bahçeli'nin ise ilk sandık kurulduğunda sandıktan çıkamayacaklarını bildiğini söyleyen Kubilay, şöyle konuştu:

"Bahçeli hangi politik kapasiteyle, hangi çözüm önerileriyle halkın karşısına çıkacak? Allah aşkına sabah akşam büyük ortağı gibi kendinden olmayan herkese namlu göstermenin, kırbaç sallamanın dışında ne söylüyor? İşsizliğe, yoksulluğa, pahalılığa karşı MHP'nin politikası nedir, bilen var mı? Bir kez daha 'erken seçim' diyoruz, meydan okuyoruz. Bütün savaş yanlılarına, işçileri, emekçileri, yoksulları açlığa, sefalete sürükleyenlere meydan okuyoruz. Barış, demokrasi ve özgürlük düşmanlarına hodri meydan diyoruz."

'BARZANİ'NİN ZİYARETİNİ ELEŞTİREL DEĞERLENDİRMİYORUZ'

Kubilay, bir basın mensubunun Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani'nin Türkiye ziyaretine ilişkin sorusuna, "Demokratik ve barışçıl bir Ortadoğu perspektifine sahip bir parti olarak her düzeyde sorunların, ilişkilerin diplomasi yoluyla çözülmesinin önemli olduğunu düşünüyoruz. Barzani'nin ziyaretini bu nedenle eleştirel düzeyde değerlendirmiyoruz" yanıtını verdi.

AA

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız