birgün

21° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 11.12.2020 22:49

HDP'den Bahçeli'ye yanıt: Mafyacılık yapanlar bu ülkenin gerçek düşmanlarıdır

HDP'den MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yanıt geldi. Yapılan açıklamada, "İktidara dayanarak, sarayın konforlu gölgesine sığınarak mafyacılık yapanlar bu ülkenin gerçek düşmanlarıdır" denildi.

HDP'den Bahçeli'ye yanıt: Mafyacılık yapanlar bu ülkenin gerçek düşmanlarıdır

Halkların Demokratik Partisi (HDP), MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamalarına tepki gösterdi.

HDP'nin sosyal medya hesabı Twitter'dan yapılan açıklamada, "Bahçeli’ye yanıtımızdır; İktidara dayanarak, sarayın konforlu gölgesine sığınarak mafyacılık yapanlar bu ülkenin gerçek düşmanlarıdır" denildi.

Açıklamada, "Size rağmen bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz. HDP’yi kapatmak yerine ağzınızı kapatırsanız ülkenin geleceğine büyük iyilik etmiş olacaksınız..." ifadeleri kullanıldı.

BAHÇELİ, HDP'Yİ HEDEF ALMIŞTI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP'yi hedef alan açıklamalarda bulunmuştu.

HDP'nin kapatılmasını isteyen Bahçeli, "Bu kervan böyle gitmemelidir. Adalet ve hukuk mutlak surette devreye girmeli, HDP’nin kapısına açılmamak üzere kilit vurulmalıdır. Yani demem odur ki, HDP’yi Türk siyasetinin taşıma ve hazmetme kapasitesi dolmuştur. Bu terör ve bölücülük yatağı kapatılmalıdır" ifadelerini kullanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol