birgün

16° AÇIK

HDP'den 'ışık' tartışması yorumu

HDP'li Kerestecioğlu, AYM Üyesi Engin Yıldırım'ın, sosyal medya hesabından yaptığı "Işıklar yanıyor" paylaşımının ardından çıkan tartışmalara ilişkin yaptığı açıklamada, "Işıkların sürekli açık olduğu bu kent, ağır insan hakkı ihlallerinin başkentidir" dedi.

GÜNCEL 14.10.2020 14:04
HDP'den 'ışık' tartışması yorumu
Abone Ol google-news

HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, Anayasa Mahkemesi ışıklarıyla ilgili paylaşımın ardından yaşanan tartışmalar için "Işıkların sürekli açık olduğu bu kent, ağır insan hakkı ihlallerinin başkentidir" yorumunu yaptı.

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, şunları söyledi:

"Işıkların sürekli açık olduğu bu kent, ağır insan hakkı ihlallerinin başkentidir. Bu başkentte, dikkat edilmesi gereken şey işkence ve gözaltı. Her etkinliğimize müdahale yetmiyor gibi dayatma söz konusu. Gerçek siyaset Ankara'da işkence ve gözaltının olması. Ben şeffaflıktan yanayım. İçişleri Bakanlığı tweete cevabı da şaka niteliğinde. Bizim özlediğimiz siyaset şeffaf siyaset. Gerçek siyaset halkın sorunlarıdır.

"ÜLKE YÖNETİMİ İÇİN UTANÇ VERİCİ"

966 sağlık çalışanı Covid pozitif olmuş durumda. Hala yeterli ekipman sağlanamıyor. Bilgi paylaşmamaları baskı yapılıyor. Bazı yerlerde hiç test yapılmıyor. Milletvekillerine sağlanan isterse her gün test olabilme imkanı asıl hastalarla iç içe olanlara tanınmalı. Bunun ülke yönetimi açısından utanç verici.

ANKA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun