HDP'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada HDP'nin tutuklu durumda bulunan eski Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yükseksağ'ın serbest bırakılmaması durumunda Türkiye'nin yeni yaptırımlarla karşı karşıya kalacağına dikkat çekildi.

Kaynak: Haber Merkezi
HDP'den Yüksekdağ ve Demirtaş açıklaması: Türkiye yeni yaptırımlarla karşı karşıya kalacak
Fotoğraf: HDP

Halkların Demokrasi Partisi (HDP) tarafından yapılan açıklamada HDP'nin tutuklu durumda bulunan eski Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılmaması durumunda Türkiye'nin yeni yaptırımlarla karşı karşıya kalacağı ifade edildi. 

HDP tarafından yapılan açıklamada  Türkiye'nin uluslararası sözleşmelere imza attığı ve üyesi olduğu kurumların konuya dair uyarılarının bulunduğuna dikkat çekildi.

Halkların Demokratik Partisi tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Türkiye'nin altına imza attığı uluslararası sözleşmeler ve üyesi olduğu kurumların tüm uyarılarına rağmen AKP yargısı önceki dönem Eş Genel Başkanlarımız Figen Yüksekdağ, Selahattin Demirtaş ve rehin tutulan arkadaşlarımızı serbest bırakmıyor. Şimdi de Eylül ayına kadar serbest bırakılmamaları durumunda Türkiye yeni yaptırımlarla karşı karşıya kalacak. Rehine siyasetinden vazgeçin arkadaşlarımızı serbest bırakın!"