birgün

8° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 26.11.2019 13:22

HDP Eş Genel Başkanı Temelli: 30 belediyemiz çalındı

HDP Eş Genel Başkanı Temelli: 30 belediyemiz çalındı

Partisinin grup toplantısında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Buradan bir kez daha sesleniyorum. İstediğiniz kadar bu açık şiddetinizi uygulamaya devam edin. Bizi yıldıramayacaksınız. Geri adım attıramayacaksınız. 30 belediyemiz çalındı" ifadelerini kullandı.

Temelli konuşmasında 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele günü ve Mirabel kardeşlerin mücadelesini anlattı.

Temelli'nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

"Türkiye'de dün kadınlar buluştu. Polis 25 Kasım eylemine müdahale etti. kadına yönelik şiddete karşı mücadele gününde yine şiddet vardı. Erkek egemen siyaset dün yine kendini teşhir etmiştir.

Bu iktidarın zihniyeti kadına yönelik şiddeti büyütmüştür.

Kocaeli'nde gözaltılar var. Gebze ilçe binamız basılmış. Niyetiniz nedir? Bizzat kolluk güçleri yasaları yok saymaktadır.

Esenyurt'ta 6 kadın arkadaşımız gözaltına alındı ve tutuklandı. Neden? 25 Kasım için bildiri dağıttıkları için.

Buradan bir kez daha sesleniyorum. İstediğiniz kadar bu açık şiddetinizi uygulamaya devam edin. Bizi yıldıramayacaksınız. Geri adım attıramayacaksınız. Son dönemlerde dikkatimizi çeken şu, her katliamdan sonra SİHA'ların reklamı yapılıyor. SİHA'ları kim üretiyor? Erdoğan'ın damadı. ÖSO çetelerinin maaşları nereden ödeniyor? 30 belediyemiz çalındı. Ceberut iktidar yerel yönetimleri ortadan kaldırmak istiyor. Tolstoy'un sözü ile savaşa hayır diyenler tutuklandı. Tolstoy öleli çok oldu aman ha soruşturma başlatmayın.

2020 bütçesi yoksulların bütçesi mi? Bütçe hakkımız gasp edilmiştir. Esnaf, çiftçiler, işçiler mağdur. Herkesin rızkının içine çökmüş durumdalar. Bu iktidardan kimsenin derdine derman çıkmaz. Bir an önce erken seçim. Ey asgari ücretli daha ne istiyorsun civciv akıllı sana akıl veriyor."

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız