HDP Gençlik Meclisi’nin Çanakkale’de bugün yapmayı planladığı konser, Çanakkale Valiliği tarafından yasaklandı.

HDP Gençlik Meclisi’nin konseri valilik tarafından yasaklandı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Çanakkale Gençlik Meclisi’nin, Mezopotamya Kültür Merkezi (MKM) sanatçılarının katılımıyla yapmak istediği konser, Çanakkale Valiliği tarafından yasaklandı.

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre, Çanakkale Belediyesi’ne ait Ercan Adsız Konferans Salonu’nda yapılmak istenen konser için günler öncesinden hazırlık ve başvurusu yapılan konser, Valiliğin “48 saat önce haber verilmemesi” gerekçesiyle yasaklandığı belirtildi.

Çanakkale Güvenlik Şube Müdürlüğü’nün, konserin yapılacağı yeri arayarak , “Orada izinsiz konser yapılıyor. Konser yapıldığı takdirde müdahalede bulunulacağız” şeklinde tehdit ettikleri öne sürüldü.

"AÇIK BİR YASAKLAMADIR"

Valiliğin yasak kararına tepki gösteren HDP Gençlik Meclisi, yaptıkları açıklamada, "Bu durum bir uyarı veya güvenlik tedbirinin ötesinde açık bir yasaklamadır. Zira davetli sanatçıların isimleri, konserin kapsamı, konsere dair tüm bilgiler Valiliğe bir dilekçe ile bildirilmiş olmasına ve Valilik tarafından herhangi bir red veya yasaklama kararı bize bildirilmemesine rağmen son gün konserimiz yasaklanmıştır. Bu yasağı kabul etmediğimizi, konserimizi ilerleyen günlerde muhakkak yapacağımızı bildiririz" dedi.