birgün

22° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 03.12.2018 12:43

HDP'li 10 milletvekili açlık grevine başlıyor

HDP'li 10 milletvekili açlık grevine başlıyor

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın da aralarında bulunduğu 10 HDP milletvekili, 26 gündür açlık grevi yapan tutuklu Hakkâri Milletvekili Leyla Güven'e destek amacıyla 2 günlük açlık grevi yapacak.

Hakların Demokratik Partisi (HDP) Hakkâri Milletvekili ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Leyla Güven'in başlattığı ‘süresiz-dönüşümsüz açlık grevine' grevi eylemi 26. gününe girdi.

Eş Genel Başkan Pervin Buldan'ın da aralarında bulunduğu 10 milletvekilinin, HDP Grup Toplantısı'nın ardından 31 Ocak'tan beri tutuklu bulunan ve 24 Haziran seçimlerinde cezaevinde HDP Hakkâri milletvekili seçilen Güven'e destek amacıyla, 2 günlük açlık grevine başlayacak.

Güven'e destek amacıyla 1 Aralık'ta, iki yıl aşkın süredir cezaevinde bulunan DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel ile 14 kadın tutuklu da Kandıra 1 Nolu F Tipi Cezaevi'nde 10 günlük açlık grevine başlamıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol