HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, sağlık durumuna ilişkin "Felç riski ortadan kalktı. Bu tip bel kırıklığının en ciddi sonucu duygu kaybı ve bacaklardaki felç. Umarım kısa sürede daha iyi olacağım" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi
HDP'li Beştaş'tan sağlık durumuna ilişkin açıklama: Felç riski ortadan kalktı

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, sağlık durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Halk TV'de Ayşenur Aslan'ın sorularını yanıtlayan Beştaş, "Sürekli yatar vaziyetteyim. Ayşenur Hanım'ı kıramadım. Çalışmamız gerekiyor. Hastanedeki tedaviden sonra evde tedaviye devam ediyorum. Belimde kırık vardı, 12 platin ile şu anda hayatıma devam edeceğim" dedi.

Oldukça ciddi bir ameliyat olduğunu belirten Beştaş, "Neyse ki felç riski ortadan kalktı. Bu tip bel kırıklığının en ciddi sonucu duygu kaybı ve bacaklardaki felç. Şimdi hem fizyoterapist ile hem de ağızdan ve damardan tedaviler devam ediyor. Umarım kısa sürede daha iyi olacağım" ifadelerini kullandı.

Beştaş, şunları söyledi: "Ben seçim dönemini evde geçirmekten çok büyük bir rahatsızlık duyuyorum. Hakikaten ölümden ve felç olmaktan kıl payı kurtulduğum için artık önemli olan yaşam diyorum, evden çalışmalara devam ediyorum."