birgün

12° HAFİF YAĞMUR

SİYASET 04.08.2021 13:35

HDP’li Beştaş: Yangını söndüremeyen iktidar, yine karşımızda duruyor

HDP Grup Başkan Vekili Meral Danış Beştaş, Elazığ’da yaptığı konuşmada, “Günlerdir ülke yanıyor ama bu yangını söndüremeyen ve ülkeyi yönetemeyen bir iktidar yine karşımızda duruyor. Küçük ortağının talimatıyla bizlere dava açıp partimizi kapatacaklarını sanıyorlar. Ama bilmiyorlar. HDP halktır ve bu sebeple partimizi kapatamazsınız” dedi.

HDP’li Beştaş: Yangını söndüremeyen iktidar, yine karşımızda duruyor

HDP Grup Başkan Vekili Meral Danış Beştaş, Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde partilileriyle bir araya geldi.

Türkiye’nin birçok noktasında orman yangınlarının sürdüğünü, Van’ın Başkale ilçesinin sele teslim olduğunu dile getiren Beştaş, toplumun sel ve yangına karşı duyarlı olduğunu ancak iktidarın, yurttaşların duyarlılığına cevap vermediğini vurguladı.

Memleketin yangın yerine döndüğünü kaydeden Beştaş, HDP’ye yönelik kapatma davasına da değinerek şunları ifade etti:

“Günlerdir ülke yanıyor ama bu yangını söndüremeyen ve ülkeyi yönetemeyen bir iktidar yine karşımızda duruyor. Neyi yönetebildiler ki? İşsizlik aldı başını gidiyor, yoksulluk tarihin en zirve noktasında. Yargılamalarda hukuksuzluk yine en yüksek dönemini yaşıyor. Kadın cinayetleri aldı başını gidiyor. Şimdi de HDP’yi kapatacaklarını söylüyorlar. Kendi becerisizliklerini, HDP’ye baskı yaparak, işkence uygulayarak, etkinliklerimizi yasaklayarak ve küçük ortağının talimatıyla bizlere dava açıp partimizi kapatacaklarını sanıyorlar. Ama bilmiyorlar. HDP halktır ve bu sebeple partimizi kapatamazsınız.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol