birgün

6° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 21.01.2021 22:33

HDP’li Katırcıoğlu hakkında soruşturma başlatıldı

Diyarbakır Anneleri’nin yanından geçerken zafer işareti yaptığı için "terör örgütü propagandası yapmak”la suçlanan HDP Milletvekili Katırcıoğlu hakkında soruşturma başlatıldı.

HDP’li Katırcıoğlu hakkında soruşturma başlatıldı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu hakkında soruşturma başlatıldı.

Soruşturmanın nedeninin Katırcıoğlu’nun çocuklarının dağa kaçırıldığını iddia ederek HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan ailelerin yanından geçerken zafer işareti yapması olduğu bildirildi.

AA’nın aktardığına göre, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP İl Başkanlığında düzenlenen programın ardından bina çıkışında zafer işareti yapan Katırcıoğlu hakkında "terör örgütü propagandası yaptığı" gerekçesiyle soruşturma açtı.

Çocuklarının PKK tarafından dağa kaçırıldığını iddia eden aileler 3 Eylül 2019’dan bu yana, 507 gündür HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapıyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol