birgün

20° AÇIK

HDP’li Paylan’dan Kılıçdaroğlu’na destek: Biz de elektrik faturalarımızı ödemeyeceğiz

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ‘elektrik faturamı ödemeyeceğim’ yönündeki sözlerine desek vererek, “Kesinlikle bu protestoya katılıyoruz ve ödemeyeceğiz” dedi.

SİYASET 10.02.2022 16:54
HDP’li Paylan’dan Kılıçdaroğlu’na destek: Biz de elektrik faturalarımızı ödemeyeceğiz
Abone Ol google-news

Dün akşam bir video yayınlayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Erdoğan 31 Aralık’ta imzaladığı zamları geri çekinceye kadar ben, bugünden itibaren gelecek hiçbir elektrik faturamı ödemeyeceğim" dedi.

Kılıçdaroğlu’nun bu yöndeki sözlerine HDP’den de destek geldi. Tele 1 canlı yayınında konuşan HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Kılıçdaroğlu’na destek vererek, ‘Ben de ödemeyeceğim’ dedi.

Eletrik dağıtım şirketlerinin kamulaştırılması gerektiğini belirten Paylan, “Sayın Kılıçdaroğlu’nun teklifini değerli buluyoruz. Biz de bu protestoya kesinlikle katılıyoruz. Biz zaten ücretsiz olmasını savunan bir partiyiz. Bir önerimiz de var. Dün bir yasa teklifi sunduk. Tüm bu elektrik dağıtım şirketlerinin kamulaştırılması lazım. Tüm istedikleri kâr. Oysa elektrik bir piyasa odağı olamaz. Elektrik bir ihtiyaçtır. Ve sosyal bir devlet ihtiyaç sınırına kadar ücretsiz olmalı. Bu zamlar geri alınmalıdır” dedi.

HDP İÇİNDE GENEL BİR TAVIR MI?

Sunucu Fatir Ertürk’ün, “Yani siz de faturanızı ödemeyecek misiniz?” sorusunu yanıtlayan HDP’li Garo Paylan, “Kesinlikle bu protestoya katılıyoruz ve ödemeyeceğiz” dedi.

Paylan, “HDP genelinde böyle bir tavır var mı?” sorusuna ise, “Tabii ki bunu merkez yürüme kurulumuzda görüşmemiz gerekiyor. Bizim için sayın Kılıçdaroğlu’nun önerisi çok kıymetli” şeklinde yanıt verdi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol