birgün

8° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 11.01.2020 19:51

HDP'li Temelli: Şimdi erken seçim zamanıdır

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli erken seçim çağrısı yaptı

HDP'li Temelli: Şimdi erken seçim zamanıdır

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Şimdi hodri meydan deme zamanıdır, şimdi erken seçim zamanıdır" dedi.

Temelli, Batman Belediyesi Konferans Salonu'nda düzenlenen "Demokratik Yerel Yönetimler Buluşması" programında yaptığı konuşmada, kapitalizm krizinin derinleştiğini, vekalet savaşları üzerinden bugün Orta Doğu'daki gelişmeleri hep beraber izlediklerini kaydetti.

Önümüzdeki 10 yılın yeni değişikliklerin, dönüşümlerin de habercisi olduğunu belirten Temelli, bunun yerelde başlayacağını söyledi.

Daha sonra Siirt'te bir düğün salonunda partisince düzenlenen 3. Olağan Kongresine katılan Temelli, burada yaptığı konuşmada, Orta Doğu halklarını kana boğan, zulüm içinde inleten güçlerden hep beraber kurtulacaklarını söyledi. Kongreye, Temelli'nin dışında HDP Siirt Milletvekilleri Meral Danış Beştaş, Sıddık Taş ve partililer de katıldı.

Temelli, şöyle konuştu:

"Bunu başarabiliriz, bu gücümüz var, şimdi bu gücümüzü ayağı kaldırma zamanıdır. Ben inanıyorumki önümüzdeki kongre sürecimizde, büyük kongremizde HDP tüm bu iddialarını, kararlılığını iktidara taşıyacaktır. Bir toplumsal mutabakat yaratacaktır. Bir fiili ittifak süreci ile kadınları, emekçileri bu ülkenin halklarını yan yana getirecektir. Demokratik bir anayasa yapmak, demokratik çözümü var etmek, siyasi çözüm için hep beraber bu yolu kat edeceğiz. O yüzden bir kez daha buradan sesleniyorum şimdi hodri meydan deme zamanıdır, şimdi erken seçim zamanıdır."

AA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız