birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 19.12.2018 14:46

HDP'nin Kars adayı Ayhan Bilgen

HDP'nin Kars adayı Ayhan Bilgen

HDP, Kars için Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen’i belediye başkan adayı olarak gösterme kararı aldı.

Adaylık başvurularını sonlandıran HDP, adaylarını değerlendirmeye almaya başladı.

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre, bazı yerlerde ön seçim bazı yerlerde merkezi eğilim ile adaylarını belirleyecek olan parti, kritik yerler için adım atmaya başladı. Kayyum atanan bütün yerlerdeki belediyeleri kazanmayı öncelikli hedef olarak belirleyen HDP aynı zamanda daha önce alamadığı belediyeler için hazırlıklarını sürdürüyor.

Kars’ı kazanılabilecek öncelikli yerlerden biri olarak belirleyen HDP, buradaki aday belirleme yönetimine merkezi eğilim yoklamasını esas aldı. Eş başkanlar, merkezi seçim komisyonun yaptığı değerlendirmeler sonrasında HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen’in Kars adayı olarak belirlenmesine karar verildi.

Bu arada yapılan merkezi yoklamalarda HDP’nin Ardahan Belediye Başkanı adaylığı için de, Taşkın Aktaş’ın isminin ön plana çıktığı belirtildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız