birgün

33° AÇIK

HDP’nin Kozyatağı seçim bürosuna saldırı

ARŞİV 11.05.2015 09:15
HDP’nin Kozyatağı seçim bürosuna saldırı
Abone Ol google-news

HDP’nin Kadıköy Kozyatağı seçim bürosuna dün akşam saatlerinde kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından saldırı gerçekleştirildi.

Açılışı dün sabah yapılan seçim bürosunda saldırganların önce HDP bayraklarını kesip yaktıkları ardından da binanın camlarını kırarak ateşe verdiği belirtiliyor.

Seçim bürosuna açılışı yapılmadan 4 Mayıs gecesi de saldırı düzenlenmişti. Saldırıda seçim bürosunun camları kırılmış, seçim bürosunun camına “Ne Mutlu Türküm Diyene, def olun” diye yazı yazılmıştı.


EDİRNE’DE TAŞLI-GAZLI SALDIRI
Edirne’nin Havsa İlçesi’nde HDP’nin seçim irtibat bürosunun açılışının ardından toplanan yaklaşık yaklaşık 50 kişilik bir grup halay çekmek isteyen partililere taşlarla saldırdı.

Seçim bürosu önüne gelen polis ekipleri ise kalabalığa gazla saldırdı. Saldırı esnasında HDP üyelerini taşıyan otobüsün camları da kırıldı.
Saldırının ardından Edirne Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çevik Kuvvet Şubesi ekipleri seçim bürosunu güvenlik çemberine aldı.

 

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun