birgün

7° HAFİF YAĞMUR

SİYASET 13.09.2019 19:00

HDP Osmaniye İl Eşbaşkanı Mutlu gözaltına alındı

HDP Osmaniye İl Eşbaşkanı Cebrail Mutlu, parti binasında 'el konulma ve toplatılma' kararı bulunan broşürler olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.

HDP Osmaniye İl Eşbaşkanı Mutlu gözaltına alındı

HDP Osmaniye il ve merkez binalarında “el konulma ve toplatılma” kararı bulunan broşürler olduğu gerekçesiyle arama yapıldı. Aramanın ardından polisler, HDP İl Eşbaşkanı Cebrail Mutlu’yu gözaltına aldı.

Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığı, Erzurum 2’nci Sulh Ceza Hakimliği ve Mardin 2’nci Sulh Ceza Hakimliğince “el konulma ve toplatılma” kararı bulunan broşürler gerekçesiyle HDP Osmaniye il ve merkez binaları için arama kararı çıkardı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü polisleri de HDP Osmaniye il ve merkez binalarında arama yaptı. Toplam 5 bin 658 broşüre el koyan polisler, HDP İl Eşbaşkanı Cebrail Mutlu’yu gözaltına aldı.

HDP'Lİ BELEDİYE BAŞKANI DA GÖZALTINA ALINMIŞTI

Günün erken saatlerinde HDP'li Kulp Belediye Başkanı da gözaltına alınmıştı.

Gözaltına gerekçe olarak Diyarbakır'ın Kulp ilçesi kırsalında düzenlenen saldırı gösterilmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız