birgün

12° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 19.06.2021 20:12

HDP’ye saldırı: "Onur Gencer’in iletişime geçtiği iki kişi ifadeye çağırılmadı" iddiası

HDP İzmir İl Örgütü’ne saldıran ve parti çalışanı Deniz Poyraz’ı katleden Onur Gencer’in, teslim olmadan önce Oğulcan D. ve Hande İ. ile iletişime geçtiği ancak bu iki ismin ifadeye çağrılmadığı iddia edildi.

HDP’ye saldırı: "Onur Gencer’in iletişime geçtiği iki kişi ifadeye çağırılmadı" iddiası

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Örgütü’ne yönelik yapılan saldırıda parti çalışanı Deniz Poyraz’ı katleden Onur Gencer’in Oğulcan D. ve Hande İ. ile iletişime geçtiği ancak bu iki ismin ifadelerinin alınmadığı iddia edildi.

Katil Gencer, olay üzerinden 24 saat geçmeden çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Deniz Poyraz’ı katlettikten sonra fotoğrafını çekerek sanal medyada paylaşan Gencer’in, teslim olmadan önce iki kişiyle iletişime geçtiği ortaya çıktı.

Mezopotamya Ajansı’nın aktardığına göre Gencer, saldırı sonrasında Oğulcan D. ve Hande İ. ile iletişime geçti. Gencer’in, Hande İ. ile sanal medya ağları üzerinden yazıştığı öğrenildi. Gencer ile Hande İ. arasındaki yazışmalar, HTS (Historical Traffic Search) kayıtlarında da yer aldı.

CİNAYETTEN SONRA FOTOĞRAF GÖNDERDİ

İddiaya göre, katil Gencer’in, Poyraz’ı katlettikten sonra çektiği fotoğrafı Oğulcan D.’ye gönderdi.

Ancak Onur Gencer’in iletişime geçtiği iki kişinin de ifadeye çağrılmadığı öğrenildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol