birgün

29° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 04.06.2020 12:00

Heja sessizliğini Cem Adrian'ın eşlik ettiği "7 Kurşun" ile bozuyor

Heja, 7 kurşunla öldürülen ve Diyarbakır Cezaevi'nde gördüğü işkenceleri korkusuzca anlatan Selim Dindar'ın anısına "7 Kurşun" teklisini çıkarıyor

Heja sessizliğini Cem Adrian'ın eşlik ettiği "7 Kurşun" ile bozuyor

"Karaköy Trap" ve "110" albümleri ve "Sıfır Sıkıntı" ve "Kural Ne Bilmiyorum" teklileri ile ses getiren İstanbul Trip ekibinden Heja, son teklileri "Yemin Ederim" ve "Yoga" sonrası sessizliğini Cem Adrian'ın da eşlik ettiği "7 Kurşun" ile bozuyor.

7 kurşunla öldürülen ve Diyarbakır Cezaevi'nde gördüğü işkenceleri korkusuzca anlatan Selim Dindar'ın anısına ithaf edilen şarkının prodüksiyonunu ise yine İstanbul Trip ekibinden XIR üstleniyor.

***

Selim Dindar henüz 20 yaşındayken herhangi bir siyasi kimliği olmamasına rağmen 1980 darbesinde Diyarbakır Cezaevi'nde 3 yıl işkenceye maruz kaldı.

Yaşadığı işkenceleri korkusuz bir şekilde anlatan ve ülke gündeminde gittikçe popüler hale gelen Selim Dindar, 2 Aralık 2009 yılında Bakırköy Cizreliler Derneği'ne yapılan saldırı sonucu "belden yukarı 7 kurşun" ile vurularak öldürüldü.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız