birgün

25° AÇIK

Hekim ve sağlık çalışanlarından imdat çağrısı

BİRGÜN EGE 31.07.2022 15:38
Hekim ve sağlık çalışanlarından imdat çağrısı
Abone Ol google-news

BİRGÜN EGE

Ege Bölgesi Tabip Odaları 1 Ağustos tarihinde TBMM'de yapılması planlanan sağlıkta şiddet özel oturumuna ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Afyon Tabip Odası, Aydın Tabip Odası, Balıkesir Tabip Odası, Çanakkale Tabip Odası, Denizli Tabip Odası, İzmir Tabip Odası, Manisa Tabip Odası, Muğla Tabip Odası, Uşak Tabip Odası yayımladığı açıklamada, tüm milletvekillerini oturumda yer almaya davet etti.

Geçen yıl en az ülkede 102 bin adet sağlıkta şiddet olayı olduğu vurgulanan açıklamada, "Bu giderek yükselmektedir. İnsan sağlığı siyasetin üzerinde tutulması gereken, insani temel bir haktır. Sağlıkta şiddet süreci, toplumun bu hakkını kullanmasını engelleyecek bir süreçtir. Sonunda toplum sağlık hakkına ulaşamaz hale gelecek ve böylece bu büyük insanlık suçu, çok büyük bir sorumluluk yaratacaktır."

Açıklamada şunlar dile getirildi: "Bu sorumluluğa ortak olmamak için bu oturuma katılıp, sağlıkta şiddeti, TTB’nin ve Tabip Odalarının önerdiği çerçevede çözüme kavuşturmanın adımlarını başlatınız. Sizden tarihi bir görev bekliyoruz.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun