birgün

25° AÇIK

Hekimlerin ‘Beyaz Yürüyüş’ü Ankara’ya ulaştı

Hekimlerin İstanbul'dan Ankara'ya yaptıkları ‘Beyaz Yürüyüş’, Ankara’ya ulaştı. Hekimlerin 4 gün süren yürüyüşü ‘Beyaz Forum’ ile son buldu.

GÜNCEL 27.11.2021 15:29
Hekimlerin ‘Beyaz Yürüyüş’ü Ankara’ya ulaştı
Abone Ol google-news

Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) 'Emek Bizim, Söz Bizim' sloganıyla 23 Kasım’da İstanbul'dan başlattığı “Beyaz Yürüyüş” Kocaeli, Bursa ve Eskişehir'in ardından Ankara’ya ulaştı.

Hekimler, TTB Genel Merkezi’ne önce polis tarafından durduruldu. Bir süre sonra hekimlerin yürüyüşü devam etti.

Hekimler yürüyüşte, "Hekimler Yürüyor Mücadele Büyüyor", "Sağlıkta şiddet Sona Ersin", "5 Dakikada Sağlık, Hekimlik Olmaz", "Sağlıkta Tasarruf Ölüm Demektir", "Kadın Cinayetleri Politiktir" ve "Hastaneler Halkındır Satılamaz" sloganları attı.

Beyaz Yürüyüş ardından TTB Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı basın açıklaması yaptı. Korur Fincancı, Sağlık Bakanlığı'na yaptıkları başvuruya hala geri dönüş yapılmadığını söyledi.

Sağlık Bakanı’nın sağlıkçıların sorunlarını konuşmaktan kaçındığını belirten Fincancı, şöyle konuştu:

“Sağlıkla ilgili sorunları yalnızca tweet atarak, sayılarla oynayarak çözeceğini zannedenler; bilim insanlarını, sağlık emekçilerini, hekimleri dinlemeyenler, bugün sağlık sistemindeki bu kötü gidiş nedeniyle kaybettiğimiz her canımızın da sorumlusudurlar.”

Hekimlerin yürüyüşü, Ankara’da ‘Beyaz Forum’ ile son buldu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol