birgün

-1° HAFİF KAR YAĞIŞLI

GÜNCEL 27.11.2021 15:29

Hekimlerin ‘Beyaz Yürüyüş’ü Ankara’ya ulaştı

Hekimlerin İstanbul'dan Ankara'ya yaptıkları ‘Beyaz Yürüyüş’, Ankara’ya ulaştı. Hekimlerin 4 gün süren yürüyüşü ‘Beyaz Forum’ ile son buldu.

Hekimlerin ‘Beyaz Yürüyüş’ü Ankara’ya ulaştı

Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) 'Emek Bizim, Söz Bizim' sloganıyla 23 Kasım’da İstanbul'dan başlattığı “Beyaz Yürüyüş” Kocaeli, Bursa ve Eskişehir'in ardından Ankara’ya ulaştı.

Hekimler, TTB Genel Merkezi’ne önce polis tarafından durduruldu. Bir süre sonra hekimlerin yürüyüşü devam etti.

Hekimler yürüyüşte, "Hekimler Yürüyor Mücadele Büyüyor", "Sağlıkta şiddet Sona Ersin", "5 Dakikada Sağlık, Hekimlik Olmaz", "Sağlıkta Tasarruf Ölüm Demektir", "Kadın Cinayetleri Politiktir" ve "Hastaneler Halkındır Satılamaz" sloganları attı.

Beyaz Yürüyüş ardından TTB Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı basın açıklaması yaptı. Korur Fincancı, Sağlık Bakanlığı'na yaptıkları başvuruya hala geri dönüş yapılmadığını söyledi.

Sağlık Bakanı’nın sağlıkçıların sorunlarını konuşmaktan kaçındığını belirten Fincancı, şöyle konuştu:

“Sağlıkla ilgili sorunları yalnızca tweet atarak, sayılarla oynayarak çözeceğini zannedenler; bilim insanlarını, sağlık emekçilerini, hekimleri dinlemeyenler, bugün sağlık sistemindeki bu kötü gidiş nedeniyle kaybettiğimiz her canımızın da sorumlusudurlar.”

Hekimlerin yürüyüşü, Ankara’da ‘Beyaz Forum’ ile son buldu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol