birgün

19° AÇIK

Hemşire Ömür Erez'i katleden Rahmi Uygun'un 20 suç kaydı ortaya çıktı

İstanbul'da hemşire Ömür Erez'i silahla vurarak katleden Rahmi Uygun adliyeye sevk edildi. 20 suç kaydı olduğu öğrenilen Rahmi Uygun'un, 2009 yılında eniştesini tabancayla vurduğu için 'kasten adam öldürmeye teşebbüs' suçundan 10 yıl cezaevinde kaldığı ortaya çıktı. Uygun'un, başka bir suçtan 2020'de tekrar tutuklandığı, Eylül 2021'de cezaevinden çıktığı öğrenildi.

GÜNCEL 21.01.2022 13:23
Hemşire Ömür Erez'i katleden Rahmi Uygun'un 20 suç kaydı ortaya çıktı
Abone Ol google-news

İstanbul'un Kartal ilçesinde çalıştığı sağlık merkezinde hemşire Ömür Erez'i silahla katleden Rahmi Uygun adliyeye sevk edildi.

Topselvi Mahallesi Kartal 10 No'lu Aile Sağlığı Merkezinde görevli hemşire Ömür Erez'i silahla öldüren sonra polis ekiplerince gözaltına alınan Rahmi Uygun'un emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğinden polis eşliğinde çıkarılan zanlı, Kartal'daki Anadolu Adliyesine sevk edildi.

Zanlının, 2009 yılında eniştesini tabancayla vurduğu için 'kasten adam öldürmeye teşebbüs' suçundan 10 yıl cezaevinde kaldığı belirlendi.

Rahmi Uygun, polise verdiği ilk ifadesinde, bir çocuk annesi Ömür Erez'le 2019'da internet üzerinden tanıştığını iddia etti.

AİLESİNE AİT PARAYI EMANET ETMİŞ

Polis soruşturması sonucu zanlının, ruhsatsız silah bulundurmak suçundan hakkında bir yıl hapis cezası kesinleşince cezaevine gireceği için ailesine ait olduğunu iddia ettiği 187 bin lira parayı Ömür Erez'e emanet ettiğini iddia ettiği belirtildi.

İfadesinde, Erez'le barışmak ve verdiği parayı almak için Konya'dan İstanbul'a geldiğini belirten Rahmi Uygun, Erez'in parayı vermek istemediğini ve tartışmanın ardından silahla ateş ederek hemşireyi öldürdüğünü anlattı.

Rahmi Uygun'un poliste verdiği ifadesinde "Ona parayı verdim. Cezaevine gireceğim bana para lazım olur sen bana gönderirsin dedim. Ancak cezaevine girdikten sonra bana hiç para göndermedi" dediği öğrenildi.

OTOBÜSLE İSTANBUL'A GELMİŞ

Otobüse binerek İstanbul'a gelen Rahmi Uygun'un Bağcılar'da hastanede tedavi gören arkadaşı Y.Ö.'nün yanına gittiği ve "Kartal'a gitmem lazım. Bana yardımcı olabilir misin dediği " tespit edildi. Bu sırada Y.Ö.'nün yanında bulunan Musa T.'nin "Abi ben seni götüreyim" diyerek saldırganla birlikte Kartal'a gittiği belirlendi. Burada Musa T., otomobili bir kaç sokak arkada park ederek beklerken Rahmi Uygun'un cinayeti işlediği belirlendi.

İFADESİNDE CİNAYETİ TÜM DETAYLARI İLE ANLATTI

Cinayet Büro Amirliğinde ifade veren şüpheli Rahim Uygun ise işlediği cinayeti itiraf ederken, tüm detayları polislere anlattı.

"Cezaevinde çıktıktan sonra tanıştığı Ömür Erez'le ilişkimiz başladı. Ona kardeşimden daha çok güveniyordum. Evlenmeyi düşünüyordum. Ruhsatsız silah yüzünden bir yıl hapis cezam kesinleşince, aileme ait olan 187 bin lirayı ona vererek, bana arada sırada para göndermesini istedim. Ancak cezaevine girdikten sonra bana hiç para göndermedi. Ona çok kızmıştım" dediği kaydedildi.

Para yüzenden sık sık tartıştıklarını anlatan Rahim Uygun "Son tartışmamızın ardından Konya'dan İstanbul'a geldim. Niyetim onunla konuşmaktı. Ancak aramızda yine tartışma çıktı. Bana hakaret etmeye başlayınca kendimi kaybettim." dediği öğrenildi.

Poliste işlemleri tamamlanan şüpheli Rahim Uygun, Musa T. ile birlikte adliyeye sevk edildi.

Rahmi Uygun ile Bağcılar'da gözaltına alınan Musa T, ifadesinde, Rahmi Uygun ile bir arkadaşları aracılığıyla o gün tanıştığını ve olayla hiçbir bağlantısının olmadığını söylediği kaydedildi.

Rahmi Uygun'u Kartal'a götürüp getirdiği düşünülen Musa T. de gözaltına alındı.

Öte yandan, Ömür Erez'i tanıyanların ilk ifadelerinde, Rahmi Uygun'un, Erez'i uzun süredir tehdit ettiğini belirttikleri öğrenildi.

SUÇ KAYITLARI ORTAYA ÇIKTI

Daha önceden 20 suç kaydı bulunduğu öğrenilen Rahmi Uygun'un "kasten adam öldürmeye tam teşebbüs" suçundan 2009-2019 yıllarında cezaevinde kaldığı, başka bir suçtan 2020'de tekrar tutuklandığı öğrenildi. Rahmi Uygun'un Eylül 2021'de cezaevinden çıktığı öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Rahmi Uygun, dün Kartal 10 No'lu Aile Sağlığı Merkezinin önünde bir süre konuştuğu hemşire Ömür Erez'e, içeriye girdikten sonra silahla ateş etmiş, daha sonra kaçmıştı.

Ağır yaralanan Erez, sağlık ekiplerince kaldırıldığı Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesinde yaşamını yitirmişti.

"Kasten yaralama, tehdit, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, evrakta sahtecilik"ten suç kaydı bulunan Rahmi Uygun, Bağcılar ilçesinde yakalanmıştı.

(AA-DHA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol