birgün

9° AÇIK

GÜNCEL 26.02.2021 09:19

Hemşirenin burnunu kıran saldırgan tutuklandı

Merve Tıp Merkezi’nde hemşire olarak çalışan Süleyman G.'yi darp eden M.B isimli saldırgan tutuklandı.

Hemşirenin burnunu kıran saldırgan tutuklandı

İstanbul Gaziosmanpaşa’da bulunan Merve Tıp Merkezi’nde hemşire olarak çalışan Süleyman G.'nin burnunu kıran M.B. tutuklandı, olaya karışan T.T. isimli şüpheli aranıyor.

Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Eski Edirne Asfaltı üzerindeki bir tıp merkezinde çalışan sağlık emekçisi Süleyman G'yi darp ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan M.B, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye getirildi. Darp olayına karışa T.T. polis tarafından aranırken gözaltına alınan M.B. ‘kasten yaralama’ suçundan tutuklandı.

İfadesi alınan şüpheli M.B., kalp ritim bozukluğu şikayetiyle arkadaşı T.T. ile birlikte 02.30 sıralarında tıp merkezine geldiklerini, tedavi olduktan sonra ayrıldıklarını, kimliklerini unuttuklarını fark edince 05.30’da geri döndüklerini anlattı. Tıp merkezine geri döndüklerinde kimliklerinin burada olmadığını söyleyen sağlık emekçileri ile tartışma yaşadıklarını bu sırada suçlamaya konu olayın gerçekleştiğini söylediği öğrenildi.

Darp edilen sağlık emekçisi, aynı saldırganların daha önce tıp merkezinde olay çıkardığını, şikayetçi olduklarını ancak bir sonuç alamadıklarını ifade etti. Süleyman G., yeniden şikayetçi olup darp raporu aldığını belirterek sağlıkçılara şiddetin bir an önce son bulmasını dilediğini söyledi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol