birgün

17° AÇIK

YAŞAM 22.07.2021 17:13

Hentbolcu Merve de HPV aşısı oldu

Hentbolcu Merve de HPV aşısı oldu

HABER MERKEZİ

Urfa'nın Haliliye ilçesinde beden eğitimi öğretmenleri öncülüğünde hentbola başlayan ve geçtiğimiz günlerde verdiği söyleşiyle Türkiye'nin gündemine oturan 13 yaşındaki Merve Akpınar HPV aşısı oldu.

HPV virüsü ile ilgili aşı kampanyasının öncülerinden Eczacı Cem Kılınç haberi sosyal medya hesabından duyurarak, “Hentbolcu kardeşimiz Merve'yi geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz bisikletçi yoldaşımız Umut Gündüz anısına az önce aşıladık. İki boyun eğmeyen genci böyle buluşturduk. Dayanışma yaşatır” diye yazdı.

Kadınlarda rahim ağzı kanserine neden olan HPV virüsü ile ilgili bir aşı kampanyası başlatılmış ve çok sayıda kişi aşılanmaya başlamıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol