birgün

17° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 04.04.2020 01:19

Henüz kimse uyanmamışken

Henüz kimse uyanmamışken

Müge İPLİKÇİ - Yazar

Çocukluğumun bahçesinde açan güllerin kokusuyla uyandım geçen sabah. Yazın en görkemli günlerinden biriydi. Pijamamı atıp geçiriverdim sokak ‘kostümlerimi’ üzerime. Sabahın tazeliğiyle o hayali bahçeye indim. Elbette o oradaydı! Çivitten diri bir gölge gibi duruyordu karşımda.

Henüz kimse uyanmamıştı.

Birazdan çay hazır hadi gel diye beni çağıracak annemi bir yana bıraktım; bir on yıl sonra liseden mezun olacak halimi, gazetecilik yapmaya çalıştığım günleri, aşk ve özlemi, hayal kırıklığı ve direnmeyi, düşmeyi ve yeniden denemeyi, unutmayı, rüyaları ve kabusları, yüzleşeceğim kötülükleri ve yüzleşemeyeceklerimi, orta yaşı, kaybedeceklerimi, kazanç sandıklarımı, kazanç sayamayacaklarımı, insanları...

Oradaydı.

Sadece onu dinledim.

Bir bahçenin ortasında durmuş bana bakanı; sonra bir kelebek gibi içimden geçen yalnız, küskün, kırgın, dargın, kırık gök rengindeki yeryüzü rüzgârını.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız