birgün

7° AÇIK

DÜNYA 21.10.2019 17:43

"Her istediğimizi aldık" diyen Çavuşoğlu'na Pompeo'dan yanıt: Müzakere ederkenki hisleri öyle değildi

"Her istediğimizi aldık" diyen Çavuşoğlu'na Pompeo'dan yanıt: Müzakere ederkenki hisleri öyle değildi

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, TSK'nin Fırat'ın doğusuna yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin ABD ile yapılan anlaşma için "Her istediğimizi aldık" diyen Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na yanıt verdi.

ABD televizyonu ABC'de katıldığı programda sunucu George Stephanopoulo'nun sorularını yanıtlayan Pompeo, Çavuşoğlu'nun "Her istediğimizi aldık" sözüne gülerek yanıt verdi.

Dışişleri Bakanı Pompeo şunları söyledi:

"Evet, ben de oradaydım. Müzakere ederkenki hisleri öyle değildi. Daha Başkan Yardımcısı Mike Pence ve ben Ankara'ya gitmeden önce çok sert bir müzakere süreci başlamıştı. Başkan Trump'ın gönderirken bizden istediği tüm sonuçları almayı başardık."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız