birgün

4° KAPALI

Herkes var Nebati yok: Turkuvaz'ın 'ekonomi zirvesi'nde yer almadı

Eski Hazine ve Maliye bakanı Berat Albayrak’ın kardeşi Serhat Albayrak’ın CEO’su olduğu Turkuvaz Grubu'nun düzenlediği ekonomi zirvesine Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati katılmadı.

EKONOMİ 08.12.2022 18:20
Herkes var Nebati yok: Turkuvaz'ın 'ekonomi zirvesi'nde yer almadı Fotoğraf: Depophotos
Abone Ol google-news

Turkuvaz Medya Grubu'nun, ‘Türkiye 2023 Zirvesi & A Para Sohbetleri’ adlı zirve düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da video mesajı ile katıldığı konferansa Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati yer almadı.

Zirveye Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Göksel Aşan ve çok sayıda AKP’li bürokrat katıldı.

Sabah gazetesinin duyurduğu ekonomi konulu zirvede katılımcılar arasında Hazine ve Maliye Bakanı Nebati yer almadı. Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın kardeşi Serhat Albayrak’ın CEO’su olduğu Turkuvaz Medya Grubu’nun düzenlediği ekonomi zirvesine Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin davet edilmemesi, daha önce iki bakan arasındaki anlaşmazlığı yeniden gündeme getirdi.

herkes-var-nebati-yok-turkuvaz-in-ekonomi-zirvesi-ne-cagirilmadi-1097876-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol