birgün

11° PARÇALI BULUTLU

ÇEVRE 12.07.2020 18:26

Heybeliada’da orman yangını: 3 şüpheli gözaltında

İstanbul Heybeliada'da orman yangını çıktı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bölgeye gitti. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yangının 19.45'te kontrol altına alındığını söyledi. Yerlikaya, olayla ilgili 3 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. İstanbul Valiliği'nden yapılan resmi açıklamada ise olayla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Heybeliada’da orman yangını: 3 şüpheli gözaltında

Heybeliada'da ormanlık alanda çıkan yangına itfaiye ekipleri müdahale ediyor. Alınan bilgiye göre, Heybeliada'da ormanlık alanda henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı.

Haber verilmesi üzerine bölgeye Heybeliada ve Anadolu Yakası'ndan çok sayıda itfaiye ekibi, helikopter ve denizden müdahale gemisi sevk edildi.

Ekiplerin yangına müdahalesi sürüyor.

Yangına 2 uçak, 5 helikopter, 6 arazöz ve 40 personel müdahale ediyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bölgeye gidiyor.

Öte yandan yangın Bostancı sahilinden gözüküyor.

VALİLİK: SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İstanbul Valiliği’nden Heybeliada’daki yangınla ilgili açıklama yapıldı.

Valiliğin açıklamasında olayla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

“Adalar ilçemizde bugün saat 17.07’de Heybeliada Aşıklar Yolu mevkiindeki ormanlık alanda iki farklı noktada orman yangını çıkmıştır. Yangına Orman Bölge Müdürlüğü İtfaiye Teşkilatı, İBB İtfaiye ve Harp Okulu personel ve ekipmanları ile 2 adet helikopterle müdahale edilmektedir. Yangın söndürme çalışmalarına Tarım ve Orman Bakanlığımızca çevre illerden 3 helikopter ve 2 yangın söndürme uçağı sevk edilmiştir. Yangını söndürme çalışmaları devam etmekte olup, konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatılmıştır.”

heybeliada-da-orman-yangini-755641-1.

YERLİKAYA: 19.45'TE KONTROL ALTINA ALINDI

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve İstanbul Valisi Yerlikaya, incelemelerde bulunmak üzere yangın bölgesine gitti. Yerlikaya, buradaki incelemelerinin ardından Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Yangın 19.45'te kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Yerlikaya ayrıca, "Şüpheli 3 kişi gözaltında" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız