birgün

25° KAPALI

YEŞİL BİRGÜN 02.10.2019 17:06

Heyelan bölgesine taş kırma tesisi

Heyelan bölgesine taş kırma tesisi

Trabzon’un Düzköy ilçesinde yöre sakinlerinin tepkisini çeken HES çalışmalarının ardından şimdi de aynı bölgede Taş kırma ve eleme tesisi kurulmaya başlanması vatandaşları tedirgin etti.

Karadeniz Gazetesi'nden Fatih SAYGIN'ın haberine göre Trabzon’un Düzköy ilçesinde yöre sakinlerinin tepkisini çeken HES çalışmalarının ardından şimdi de aynı bölgede Taş kırma ve eleme tesisi kurulmaya başlanması yurttaşları tedirgin etti. Çiğdemli Mahallesinde kurulacak tesisin heyelan bölgesinde olması ve karayoluna 15-20 metre mesafede yer almasının yol da çöküntüye sebep olabileceği iddia ediliyor.

Düzköy Çevre Platformu Sözcüsü Yakup Civelek, tesisin 24 saat çalışarak bölgede hem hava hem ses kirliliğine yol açacağını kaydederek, “Mahallelerimizde yaşam direk olumsuz olarak etkilenecektir. Tesisin heyelan bölgesinde yapılması ve karayoluna 10-15 metre mesafede olması oluşacak sarsıntılarla yolun çökmesine sebep olabilir ve birçok mahalle bu durumda mağdur olabilir. Bugün babalarımızdan ve dedelerimizden aldığımız güzel doğayı ne yazık ki çocuklarımıza sağlam ulaştıramayacağız ve çocuklarımız, torunlarımız bizlere rahmet okumayacak” diye konuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız