birgün

27° AZ BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 09.11.2019 15:24

Hidroelektrik santralinde patlama: 4 işçi yaralandı

Hidroelektrik santralinde patlama: 4 işçi yaralandı

Ordu'nun Akkuş ilçesinde bulunan Umut 1 Hes Santrali'nde patlama meydana geldi. Patlamada 4 işçi yaralandı.

İHA'da yer alan habere göre, hidroelektrik santralinde 4 işçinin çalıştığı sırada patlama meydana geldi. Patlama sonrası çıkan yangın paniğe neden olurken olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti.

'PATLAMA GAZ SIKIŞMASI YADA TEMİZLİK MADDELERİNDEN KAYNAKLI OLABİLİR'

Akkuş Belediye Başkanı açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Dün elektrik santralinde bir patlama oluyor ve dört çalışan olayda yaralanıyor. Yaralılardan 2 kişi Akkuş Devlet Hastanesinde ayakta tedavi edildi. Ünye Devlet Hastanesine sevk edilen diğer 2 yaralılardan birisi daha sonra ilk müdahalesinin ardından Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Patlamanın olduğu sırada içeride temizlik yapılıyormuş. Tabii, tahminlerimize göre gaz sıkışması ya da temizlik olabilir. Pazartesi teknik ekiplerimiz gelecek. Jandarma olay yeri inceleme ekiplerimiz çalışmalarını yaptı. Santral 5 yıldır ilçemizde faaliyet göstermektedir. Pazartesi günü detaylı bir çalışma olacak."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız