birgün

27° AÇIK

GÜNCEL 27.07.2020 16:36

Hilafet çağrısı yapılan dergide VakıfBank reklamı

Hilafet çağrısıyla çıkan Yeni Şafak grubunun Gerçek Hayat dergisinde yalnızca VakıfBank reklamının çıkması dikkat çekti. Bankanın reklamı derginin arka kapağında yer aldı.

Hilafet çağrısı yapılan dergide VakıfBank reklamı

"Hilafet için toparlanın" çağrısıyla çıkan ve tartışma yaratan Yeni Şafak grubunun Gerçek Hayat dergisinde yalnız bir reklamın yer alması dikkat çekti. Derginin iç sayfalarında reklam görünmezken, arka kapakta kamu bankası VakıfBank'a ait Vakıf Katılım'ın reklamı yer aldı.

Ayasofya'nın ibadete açılmasını hatırlatarak hilafet çağrısı yapan AKP'ye yakın dergi, büyük tepki toplamıştı.

AKP Grup Başkanı Naci Bostancı da "AK Parti'nin siyaseti, 'ajandası' 18 yıllık iktidarında kayıtlıdır. Her beyanı, her yazıyı, her provokatör itirazı ya da mukabilini AK Parti zannetmek sadece yanılsamadır. Partinin fikriyatı, gündemi başta Genel Başkan olmak üzere ancak ve sadece yetkililerce açıklanır" diyerek derginin çağrısına sahip çıkmadıklarını ifade etmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız