birgün

-3° AZ BULUTLU

MEDYA 13.01.2021 09:36

Hıncal Uluç, Milli Piyango’yu Süleyman Soylu’ya şikâyet etti

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, kumar oyunları düzenlemekle eleştirdiği Milli Piyango’yu İçişleri, Adalet, Maliye ve Aile Bakanlıklarına şikâyet etti. Uluç, “Şimdi benim sorum İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'ya. Bu ülkede kumar, kanunen yasak değil mi?” ifadelerini kullandı.

Hıncal Uluç, Milli Piyango’yu Süleyman Soylu’ya şikâyet etti

MEDYA SERVİSİ

Hükümetin kontrolündeki Sabah gazetesinin yazarı Hıncal Uluç, Demirören Ailesi’nin sahibi olduğu Milli Piyango’yu kanunen yasak olmasına rağmen internet sitesi üzerinden kumar oynatmakla suçladı.

Uluç, şunları kaydetti:

“Karşınıza çıkan tablonun en üstünde ‘Kazı Kazan’ı tıklayın. Karşınıza 23 oyun çıkacak.. Bunlar işte sizi bekleyen tuzak.. Barbuttan başlayan bir sürü kumar oyunu. Yani kumarhanelere gidip kol çekerdiniz ya.. İşte onun dijitali. Kol çekme yerine, tıklıyorsunuz.. Birkaç saniyede bitiyor.. Yenisi.. Yenisi..”

“Alışkanlıkla ‘Arkasında devlet var’ sanabilirsiniz. Hayır devlet yok. Satıldı Milli Piyango.. Şimdi artık arkasında devlet yok.. Demirören var. Yani Hürriyet, Milliyet, Posta var” diyen Uluç, kurumun “Rekorlar kırdık” şeklindeki ifadelerinin de gerçeği yansıtmadığını ima etti.

Yazısında, Milli Piyango’ya olan ilgiyi artırmak için köşesini kullanan Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök’ü de boş geçmeyen Uluç, “Şimdi benim sorum İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'ya” diyerek şu ifadeleri kullandı:

‘4 BAKAN OTURUN VE TARTIŞIN’

“1- Bu ülkede kumar, kanunen yasak değil mi?.

2- O zaman güvendiğiniz bir danışmanınıza görev verin. "milli piyangoonline.com" yazsın. Çıkan tabloda "Kazı Kazan"ı tıklasın.

Paraya gerek yok. "Dene"yi tıklasın ve denesin kısa zamanda nasıl para kaybedeceğini gözleriyle görsün.

Sadece kumarbazların değil, bu ekonomik sıkıntının bol, vakit geçirme imkânının az olduğu günlerde orta ve orta alt sınıf için nasıl bir yıkım tuzağı kurulduğunu anlasın ve size rapor versin.

3- Tabii ayni şey, Adalet, Maliye ve Aile Bakanlarımız için de geçerli..

Sonra 4 bakan oturun ve tartışın.

"Biz kumarı niye yasakladık" diye tartışın, lütfen..

Ama acele edin.. Yuvalar yıkılmadan.. “

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız